عکس بازیگران و همسرشان
دانلود اهنگ نديم گذشته ها , بیوگرافی امیر گلاب , عکس شبنم فرشادجو , در فصل دوم فریحا .امیر عاشق کیمیشود؟ , دخترهای تهرانی , سریال سعید وشورا , دانلود اهنگ غزل , عکس سرویس خواب دونفره مشکی , عکس تندر 90 اسپرت , عکس از گوگوش 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

 

 

هاشمي رفسنجاني ممكن است كانديداي رياست خبرگان نشود

 

مرتضي نبوي:

هاشمي رفسنجاني ممكن است كانديداي رياست خبرگان نشود

'مرتضي نبوي' عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و مدير مسوول روزنامه رسالت پيش بيني كرد كه رقابت براي انتخاب رييس در مجلس خبرگان شديد باشد و گفت: ممكن است هاشمي رفسنجاني كانديداي خبرگان رهبري نشود.

نبوي كه در نشستي با دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان سخن مي گفت،اظهار داشت: هاشمي رفسنجاني در نماز جمعه پس از انتخابات صحبت هاي ابهام برانگيزي داشت و از سوي ديگر بيانيه اي كه دو روز پيش از انتخابات صادر كرد، بيانيه خوبي نبود.

وي افزود: هاشمي رفسنجاني در اين اتفاقات تحليلي را مبني بر دعواي گروه هاي چپ و راست مطرح مي كرد كه مرتبط با جامعه امروز ما نبود، بلكه اين مباحث در دوران امام راحل مطرح بود.

مدير مسوول روزنامه رسالت گفت: هاشمي رفسنجاني در اتفاقات پس از انتخابات تحليل روشن و صريحي را نشان نداد تا اينكه اخيرا اقدامات 25 بهمن ماه را محكوم كرد.

وي افزود: هاشمي رفسنجاني بر روي اسلام، نظام، ولايت فقيه و قانون اساسي تاكيد كرد و از تندروي ها عليه او دلخور بود.

نبوي ادامه داد: رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام از اين تندروي ها گلايه مند بود و گفته است در مقابل تمام اين تندروي ها مي ايستد.

وي افزود: هاشمي رفسنجاني براي انتخابات مجلس خبرگان رهبري آيت الله مهدي كني را پيشنهاد داده كه او نپذيرفته است.

نبوي بيان كرد: اگر مهدوي كني نيز كانديدا شود به نظر مي رسد كه رقابت شديد باشد اما ممكن است هاشمي رفسنجاني كانديداي خبرگان رهبري نشود.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنان خود گفت: 25 بهمن ماه در جريان حوادث پس از انتخابات سال گذشته نقطه عطفي بود و ماهيت اين حركت را بيش از پيش روشن كرد.

وي خاطرنشان كرد: در اتفاقات اين روز منافقان در قالب اعضاي مجاهدين خلق سابق و سلطنت ها فعال بودند و از افراد دستگير شده سلاح گرفتند.

نبوي كه روز يكشنبه جمع دانشجويان سخن مي گفت ادامه داد: اقدام 25 بهمن ماه فتنه گران باعث شد افرادي كه اين حركت بر آنها پوشيده بود و در طول 20 ماه گذشته سكوت كرده بودند، موضع گيري كنند.

** به جاي محاكمه سران فتنه بهتر است مردم آنها را بشناسند

نبوي در رابطه با چگونگي برخورد با سران فتنه افزود: شيوه برخورد امام خميني (ره) اين بود كه فرمودند افرادي كه در اين كشور مسووليت داشتند و از راي مردم برخوردار بودند بهتر است مردم آنها را بشناسند تا محاكمه شوند.

وي اظهار داشت: نظر من نيز با فرموده امام راحل موافق است و در دنيا نيز مرسوم است كه به جاي دستگيري اين افراد فعاليت هاي آنها را محدود مي كنند.

نبوي افزود: البته از سوي ديگر نظام هم نمي تواند بگذارد عده اي به بهانه هاي مختلف براي مردم مزاحمت و ناامني ايجاد كنند.

مدير مسوول روزنامه رسالت اضافه كرد: امام علي (ع) در رابطه با برخورد با خوارج جمله عجيبي دارند و مي فرمايند خوارج را پس از من نكشيد زيرا كسي كه به دنبال حقيقت بوده و اشتباه كرده با آن فردي كه از ابتدا به دنبال باطل بوده متفاوت است.

وي اظهار داشت: علي (ع) خوارج را تحمل مي كردند و ساعتها براي روشن كردن مسائل مختلف براي خوارج وقت مي گذاشتند.

* در گذشته نظام از برخي اقدامات دوم خردادي ها بسيار كريمانه گذشته است

وي با اشاره به اينكه پس از روي كار آمدن دوم خردادي ها از سال 76 تا 78 يكسري تظاهرات خياباني و حمله به مجلس و قوه قضاييه شاهد بوديم، گفت: اين جماعت با تجمع در خيابان حتي قصد داشتند دفتر رهبري را محاصره كنند.

نبوي بيان كرد: سه روز پس از اتفاقات 18 تير 78 رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي نماز جمعه مناجاتي را با امام زمان (عج) داشتند كه سپس اين جريانات در 23 تير ماه تمام شد.

وي با اشاره به اينكه در آن ايام رسانه ها مي خواستند نظام را از جمهوري اسلامي به جمهوري مطلق تبديل كنند، افزود: نظام از اين اقدامات انجام شده از سوي آنها بسيار كريمانه گذشت.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اين گروه در انتخابات 84 با كانديداتوري 'مصطفي معين' شانس خود را امتحان كردند اما باز هم راي نياوردند.

نبوي، با تاكيد بر اينكه هنوز عده اي از اصلاح طلبان هستند كه در چارچوب نظام قرار دارند، بيان كرد: اقليت مجلس از اصلاح طلبان هستند و عده اي از آنها اظهار تبري كرده اند.

وي ادامه داد: بايد توجه داشت كه اگر از روز اول اين افراد را محاكمه مي كرديم، پايگاه اجتماعي آنها و مردمي كه به آنها راي داده بودند، چه مي شدند؟

**من ضد امام (ره) نبودم

نبوي در ادامه در خصوص عملكرد گذشته اش با تاكيد بر اينكه من ضد امام (ره) نبوده ام، گفت: از همان ابتدا در روزنامه رسالت آنقدر مقاله در مورد ولايت فقيه نوشتيم كه سه جلد كتاب از آنها به چاپ رسيد.

وي افزود: در زمان امام راحل دو جريان روحانيت يا راست و روحانيون يا چپ در جامعه وجود داشت كه امام خميني (ره) هر دو جريان را به دليل اهداف ضد استكباري، پايبندي به اسلام و خواستار پيشرفت كشور بودن، مورد تاييد قرار دادند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: در زمان نخست وزيري مير حسين موسوي به سياست هاي اقتصادي دولت انتقاد مي كرديم و مي گفتند چون دولت را امام در نظر دارد، مخالفت با دولت به منزله مخالفت با امام راحل محسوب مي شود.

وي با اشاره به اينكه ما از دولت شهيد باهنر وارد دولت موسوي شده بوديم و انتخاب او نبوديم، افزود: به دليل همين انتقادها در دوره دوم آنها انتخاب نشديم.

** راي پايين محسن رضايي

وي در ادامه در تحليل آراي انتخابات گذشته افزود: پس از اينكه محسن رضايي به نتايج انتخابات اعتراض كرد، در بازشماري آرا هيچ تغييري در تعداد راي او ايجاد نشد.

نبوي بيان كرد: راي پايين رضايي به دليل دو قطبي بودن انتخابات ما بود و حتي تعداد آراي مربوط به كروبي نيز از آراي باطله كمتر شد.

** موسوي بناي خود را به تخريب احمدي نژاد گذاشت

نبوي گفت: روزي كه موسوي براي كانديداتوري انتخابات رياست جمهوري اعلام آمادگي كرد خوشحال شدم و فكر كردم از بين اصلاح طلبان فردي آمده كه مشي درون نظام و معتدل دارد.

وي بيان كرد: موسوي در سخنراني هاي خود مي گفت كه من اصلاح طلبي هستم كه مرتب به اصول مراجعه خواهم كرد اما همانطور كه پيش مي رفت بناي خود را بر تخريب احمدي نژاد گذاشت و نه اينكه خود را ثابت كند.

نبوي گفت: موسوي تخريب ها را در مناظره ها آغاز كرد و احمدي نژاد در فضايي وارد اين مناظره ها شد كه سابقه اتهاماتي وجود داشت.

**اوضاع كشورهاي عربي

نبوي در ادامه گفت: كشورهاي عربي و اسلامي قبل از به وجود آمدن اين خيزش ها و اتفاقات اخير در منطقه براي رسيدن به استقلال و خارج شدن از حكومت ديكتاتوري ابتدا به سراغ نهضت هاي اسلامي نيامدند و عمدتا از مسئله ناسيوناليسم (ملي گرايي) به گمان اينكه نتيجه مورد نظر را در پي خواهد داشت، استفاده كردند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: در زمان رياست جمهوري عبدالناصر در مصر كه متكي بر ناسيوناليسم، حركات هاي انقلابي در مسير مقابله با رژيم صهيونيستي انجام داد اما در دو جنگ مهم مصر با رژِم صهيونيستي اين مصري ها بودند كه شكست خوردند.

وي ادامه داد: در زماني كه در ايران رژيم شاه و سرسپرده آمريكا حكومت مي كرد افتخار ما خواندن شرح حال جوانان مصري وسوري در راستاي مبارزه با رژيم صهيونيستي بود و اين مسئله براي ما ننگ بزرگي محسوب مي شد.

نبوي خاطر نشان كرد: در آن ايام دنيا به دو قطب شرق و غرب به رهبري آمريكا و شوروي تقسيم شد و كشورهاي عربي هم پيمان استراتژي شوروي بودند و كشورهايي مانند مصر، سوريه و عراق كه با شاه در ايران مخالف بودند، سلاح روسي داشتند.

وي اظهار داشت: ارتش رژيم صهيونيستي در آن ايام ارتش ششم جهان و ارتش نخست منطقه بود و شكست ناپذير به نظر مي آمد و به همين دليل هر گاه كشورهاي عربي با رژيم صهيونيستي وارد جنگ شدند، شكست خوردند.

نبوي بيان كرد: پس از اين شكست ها مكتب هاي غربي ناسيوناليسم كه فرآورده غرب بود كمرنگ شد و جايگاه خود را به عنوان يك مكتب ملي و انقلابي از دست داد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: به دنبال پيروزي انقلاب اسلامي ايران مسلمانان جهان احساس كردند با سرخوردگي از مكتب هاي قبلي، حالا مي توانند با انقلاب نجات يابند و در واقع انقلاب ريشه هويت سنجي قوي براي مسلمانان داشت.

وي خاطر نشان كرد: مسلمانان سراسر جهان هنگامي كه ظرفيت اسلام را در ايران ديدند كم كم اسلام به عنوان يك مسئله افتخار آميز براي مسلمانان شد.

نبوي اظهار داشت: 82 سال پيش اخوان المسلمين با رويكرد بازگشت به اسلام در زمان پيامبر اكرم (ص) در مصر تاسيس شد و اين حزب حدود يك ميليون عضو رسمي داشت كه با شيوه و دستورالعمل ويژه خود را اجرا مي كردند.

وي ادامه داد: اين حزب سليقه سياسي و زمان شناسي صحيحي نداشت و مقابل عبدالناصر كه رهبر مبارزات ضد رژيم صهيونيستي بود قرار گرفت كه اين اتفاق منجر به كشت و كشتار اعضاي اين حزب توسط نيروهاي عبدالناصر شد.

نبوي خاطر نشان كرد: سپس نيروهاي اخوان المسلمين در سوريه با 'بشار اسد' درگير شد و باز هم تعدادي از اين نيروها كشته شدند.

وي با تاكيد بر اينكه اخوان المسلمين در بسياري از كشورهاي اسلامي شعبه داشت، گفت: امروز جمعيتي كه دولت تركيه را تشكيل مي دهند به ويژه حزب عدالت و توسعه با رهبري اردوغان، از همين اخوان المسلمين هستند.

مدير مسوول روزنامه رسالت بيان كرد: پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران مكتب ملي گرايي نتوانست رهايي بخش، آزادي بخش و انقلابي باشد و انتفاضه در فلسطين و حزب الله در لبنان شكل گرفت.

نبوي ادامه داد: در جنگ 33 روزه حزب الله لبنان و 22 روزه حماس در سرزمين هاي اشغالي و غزه، رژيم صهيونيستي پس از سالها براي نخستين بار طعم شكست را چشيد و اين آغاز افول اين رژيم و عزت آمريكا بود.

وي با اشاره به اينكه حمايت بي چون و چرا از رژيم صهيونيستي جزو اهداف آمريكاست، افزود: اين هدف به روي كار آمدن جمهوري خواهان و يا دموكرات ها در انتخابات رياست جمهوري آمريكا مرتبط نيست زيرا اسراييلي ها به نوعي در اقتصاد آمريكا نفوذ دارند كه هر كس بخواهد رييس جمهور شود بايد حمايت رژيم صهيونيست را داشته باشد.

نبوي بيان كرد: آمريكا از رژيم صهيونيستي براي ايجاد تفرقه در منطقه حمايت مي كند تا از اين منطقه انرژي خيز و داراي منايع و معادن غني استفاده ببرد.

*** مردم مصر تحقير شدند كه انقلاب كردند

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در رابطه با تحولات كشور مصر بيان كرد: 'حسني مبارك' يك افسر انقلابي نيروي هوايي بود كه روي كار آمد و سپس به سمت ديكتاتوري تمايل پيدا كرد و شرايط فوق العاده جهنمي و رعب آور در مصر ايجاد كرد.

وي اظهار داشت: مبارك كاملا مورد حمايت غرب بود و دو يا سه ميليارد دلار به صورت مستقيم به ارتش مصر كمك مي كرد.

نبوي گفت: ديكتاتوري ايجاد شده در مصر توسط مبارك وعقب نشيني اخوان المسلمين كه در مردم نفوذ كردند و در دوره قبلي مجلس مصر بيش از 80 نماينده داشتند، يكي از عواملي بود كه مردم مصر فكر كردند بي دفاع هستند.

وي ادامه داد: در انتخابات اخير حزب اخوان المسلمين در مصر 130 كانديدا داشت كه 120 نفر از آنها را زنداني كردند و صندوق هايي كه احتمال را دادن به اين افراد وجود داشت را نيز تعطيل كردند.

نبوي اظهار داشت: جنايتي كه رژيم صهيونيستي در حمله به غزه داشت و موجب بستن شدن گذرگاه رفح توسط مصر شد، باعث تحقير مردم مصر شد.

مدير مسوول روزنامه رسالت افزود: مردم مصر از طريق تونل هاي زيرزميني كمك هاي خود را به مردم غزه مي رساندند اما هنگامي كه مبارك از اين مسئله آگاه شد، فشار آورد و گذرگاه رفح را بست.

وي خاطر نشان كرد: خوشبختانه مردم غزه مقاومت كردند واين ايستادگي آنها در سراسر جهان انعكاس داده شد و مردم آمريكا و تركيه تظاهرات فوق العاده گسترده اي را در حمايت از مسلمانان غزه انجام دادند.

نبوي اظهار داشت: اين دلايل باعث تحول دروني در مردم مصر شد و از سوي ديگر خيزش هاي مردم تونس نيز مصري ها را بر مخالفت با ديكتاتوري ترغيب كرد و به ميدان آورد.

** به دليل ايستادگي ملت ايران شاهد خيزش هايي در كشورهاي عربي هستيم

وي ادامه داد: در چنين شرايطي شبكه هايي مانند بي بي سي و سي ان ان از اين حركت هاي مسلمانان در كشورهاي تونس و مصر روايت ويژه خود را مطرح كردند و مي گفتند در اين جريانات بعضي از جوانهاي غرب گرا در فيس بوك و تويتر بر اساس انقلاب هاي رنگي مورد نظر انها به خيابانها آمدند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: در ابتداي اين خيزش ها در ميدان التحرير مصر در شرايطي كه نمازهاي جمعه و جماعات چند ميليوني برگزار مي شد، عده اي در گوشه اي از اين ميدان ساز و دهل مي زدند و دوربينهاي اين رسانه ها فقط همين تصاوير مورد دلخواه خود را نشان مي دادند.

نبوي بيان كرد: اين رسانه ها قصد داشتند كه بگويند مردم اين كشورها به دنبال حركات اصلاح طلبانه هستند و سپس با اتفاقات 25 بهمن ماه نيز خواستند بگويند كه ايران نيز متاثر از چنين جرياني است.

وي خاطر نشان كرد: عمق اسلامي بودن، هويت اسلامي، شعارها، نماز جمعه و جماعات و الگوگيري از شيوه هاي رايج در ايران نشان داد كه ماهيت آنها انقلابي است.

نبوي ادامه داد: سران اخوان المسلمين در كشور مصر محافظه كار هستند و اين مسئله را كه انقلاب مردم مصر نشات گرفته از انقلاب اسلامي ايران است، را رد مي كنند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار داشت: نه تنها انقلاب ها و بيداري مسلمانان در كشورهاي عربي، بلكه پيش رفتن اهداف اسلام گرايان در تركيه نيز به دليل مقاومت جمهوري اسلامي ايران در منطقه است.

وي افزود: اگر هوشياري و ايستادگي و مقاومت ملت ايران در راستاي رسيدن به اهداف مورد نظر نبود، شاهد شكل گيري اين انقلاب ها در منطقه نبوديم.

نبوي گفت: امروز همه به اين نتيجه رسيده اند كه جايگاه رهبري كه در پيروزي انقلاب اسلامي ايران بود در ساير كشورها خالي است.

مدير مسوول روزنامه رسالت بيان كرد: اگر رهبري در اين كشورها وجود داشت، سرعت و تضمين رسيدن به هدف بسيار بيشتر بود.

وي ادامه داد: با بيداري كشورهاي عربي و اسلامي آينده نيز روشن است و ديگر اوضاع در اين كشورها به گذشته بازنخواهد گشت و حداقل يك حكومت دموكراسي مانند تركيه در آن كشورها ايجاد خواهد شد.

نبوي با اشاره به اينكه اين كشورهاي عربي از نظر استراتژي، ژئوپلوتيكي موقعيت فوق العاده مهمي دارند، اظهار داشت: ليبي بهترين منابع نفت، مرغوب ترين نفت سبك جهان و ساحل طولاني در درياي مديترانه را داراست و به اين دليل امكان دارد شرايطي فراهم شود كه مداخله نظامي شكل گيرد.

وي با تاكيد بر اينكه ممكن است شرايط عراق و افغانستان نيز در ليبي تكرار شود، گفت: اگر چه در آن شرايط كشور عراق، انقلاب اسلامي عراق شكل گرفت و اوضاع بهتر شد.

نبوي اظهار داشت: كشور مصر از اهميت بسيار بالايي براي آمريكا و رژيم صهيونيستي برخوردار است و اگر اين كشور آزاد شود، رژيم صهيونيستي در محاصره كامل قرار خواهد گرفت.

** انقلابهاي رنگي يك كودتا عليه دموكراسي است

مدير مسوول روزنامه رسالت افزود: غربي ها بر روي مسئله دموكراسي به عنوان مهمترين اصل حكومت برمردم تاكيد مي كردند اما پس از انقلاب اسلامي ايران كه بر اساس راي مردم شكل گرفت در اين ارزش تبليغي خود تجديد نظر كردند.

وي تاكيد كرد: انقلابهاي رنگي يك كودتا عليه دموكراسي است و از رنگ ها در زمان نزديك به انتخابات در كشورهاي مختلف استفاده مي كنند تا اگر پيروز نشدند به هيچ وجه نتيجه را نپذيرند و با بيان تقلب در انتخابات به نوعي بر روي دموكراسي خط بكشند.

** شباهت كارتر و اوباما در تناقض گويي

نبوي با اشاره به اينكه اوباما در مدتي كه مردم مصر در ميدان التحرير تجمع كردند بسيار متناقض اظهار نظر كرد، اظهار داشت: كارتر رييس جمهور اسبق امريكا نيز با شعار حمايت از حقوق بشر روي كار آمد و جمهوري خواهان را به دليل فروش اسلحه به شاه ايران محكوم كرد، اما پس از آن در سفر به ايران در حمايت از شاه سخنراني كرد و گفت اينجا جزيره ثبات است.

وي ادامه داد: همين رفتار كارتر در مورد اوباما در مصر تكرار شد و در شرايطي كه دو ماه پيش به مصر رفت وگفت اينجا جزيره ثبات است، اين خيزش وبيداري در مصر شكل گرفت.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار داشت: اوباما در ابتدا به انجام اصلاحات توسط مبارك در مصر تاكيد كرد و دوباره با تغيير موضع خود گفت كه مبارك بايد ثبات داشته باشد.

نبوي افزود: مي توان پيش بيني كرد كه با اين تناقض هاي اوباما، او نيز مانند كارتر تنها يك دوره رييس جمهور باشد البته اين مسئله به شرايط داخلي آمريكا بستگي دارد.

** وضعيت عربستان سعودي با ساير كشورهاي عربي متفاوت است

وي بيان كرد: وضعيت عربستان با ساير كشورهاي عربي متفاوت است چون در انجا وهابي ها درراس امور هستند واختناق بسيار زياد است.

مدير مسوول روزنامه رسالت افزود: البته در عربستان شيعيان به شدت سركوب شده اند و 22 اسفندماه جاري را نيز روز خشم در عربستان اعلام كرده اند.

نبوي اظهار داشت: اختلاف بين شاهزادگان در عربستان بسيار زياد وجود دارد و اگر چه آمريكا چند سال پيش خواستار تغييراتي مبني بر انجام اصلاحاتي ظاهري در اين كشور شد اما با مخالفت ملك عبدالله اين اقدامات صورت نگرفت.

وي ادامه داد: اين اصلاحات به دليل خطير بودن موقعيت عربستان توسط امريكا انجام نشد.

نبوي در ادامه گفت: اكثريت مردم كشور بحرين پيرو مكتب اهل بيت عليه الاسلام هستند و روحانيت در ان كشور رهبري مي كند و به همين دليل شبكه الجزيره كه در خبررساني اتفاقات منطقه پيشتاز بود، در مورد تحولات بحرين خبري را پخش نكرد.

وي ادامه داد: از سوي ديگر در بحرين 'آل خليفه' اصلاحاتي را انجام داده و تعدادي از شيعيان را وارد حكومت كرده است.اما در مجموع مردم در كشورهاي عربي منطقه خواهان آزادي، استقلال و شكل گيري نهادهاي نظام بر اساس راي مردم هستند و ضد ديكتاتوري و ضد وابستگي از شعارهاي اصلي آنهاست...../تحلیل:ایرنا

[ ] [ ] [ imenshayan ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب