عکس بازیگران و همسرشان
دانلود اهنگ نديم گذشته ها , بیوگرافی امیر گلاب , عکس شبنم فرشادجو , در فصل دوم فریحا .امیر عاشق کیمیشود؟ , دخترهای تهرانی , سریال سعید وشورا , دانلود اهنگ غزل , عکس سرویس خواب دونفره مشکی , عکس تندر 90 اسپرت , عکس از گوگوش 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

رييس موسسه‌ بين‌المللي گفت‌وگوي فرهنگ‌ها و تمدن‌ها از صهيونيست‌ها و گروه‌هاي افراطي راست به عنوان گروه‌هاي آمريكايي مخالف حضورش دراين كشورنام برد و خاطرنشان كرد كه آن‌ها احساس مي‌كنند براي حمله و تحت فشار قراردادن ايران بايد از ايران هيولايي بسازند كه تنها با فشار،انزوا و تهديد مي‌تواند از بين برود، بنابراين هر امري را كه باعث شود اين فضا شكسته شود، به زيان خود مي‌دانند.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدمحمد خاتمي در ادامه‌ اظهارات خود پس از بازگشت از آمريكا ادامه داد:« تصور مي‌كنم تا حدي كه در توانم بود اين فضا به نفع ملت ايران و به زيان اين گروه‌هاي صهيونيست و به نفع واقعيت شكسته شد.»

رييس‌جمهور سابق كشورمان، در ادامه به توضيح اظهاراتش درباره‌ كارتر و مطالبي كه به وي نسبت داده شده بود پرداخت و از تحريفاتي كه برخي رسانه‌ها، درخلال اين سفر از اظهارات وي داشته‌اند ابراز تاسف كرد.

وي با اشاره به دعوت كارتر از او براي ديدار مشترك و ديدار از مركز فرهنگي كارتر، گفت:« از آنجا كه برنامه‌ من در آمريكا كاملا تنظيم شده بود طي نامه‌اي به او اعلام كردم كه نمي‌توانم به دعوتش پاسخ مثبت بدهم هر چند كه معتقد بودم اين فرصت، فرصت مناسبي براي ملت ايران است اما من به هر دليلي با اين درخواست موافقت نكردم.»

خاتمي اضافه كرد:« در آن نامه خطاب به كارتر نوشتم شما علاقمند به مبارزه با فقر و تنش‌زدايي هستيد اينها مواردي است كه محترم است و در مركز من نيز دنبال مي‌شود لذا مي‌توانيم در اين زمينه‌ها فكر كنيم كه آيا مي‌شود فعاليت‌هاي يكديگر را تكميل كرد يا خير؟ اما در اين زمينه قرار و صحبتي نشد و هنوز نيز معتقدم كارتر با سياست‌هاي خشن و تند و ويرانگري كه در حال حاضر در آمريكاست موافق نيست، اما هم‌پيماني و گفت‌وگويي بين من و كارتر وجود نداشته است.»

رييس جمهور سابق كشورمان، در پاسخ به سوالي كه مبني بر اينكه آيا در جريان ديدارش با دبير كل سازمان ملل كوفي عنان از وي خواسته در زمينه‌ مذاكره‌ي ايران و آمريكا وارد فعاليت شود، نيز گفت:« آقاي عنان هميشه خواهان اين است كه كدورت‌هاي بين ايران و آمريكا كمتر بشود، اما اين حرف تازه‌اي نيست. در جريان ديدار با من نيز اظهار اميدواري كرد افرادي مانند من در اين مسئله تلاش كنند.»

وي با بيان اينكه كوفي عنان به من هيچ ماموريتي در زمينه‌ تسهيل روند مذاكره‌ بين ايران و آمريكا نداده و در صورت تقاضا نيز من چنين ماموريتي را انجام نمي‌دهم، افزود:« آقاي عنان همواره خواستار كاهش تنش بين ايران و آمريكا بوده و هر دو كشور را كشوري مهم و اثرگذار مي‌داند و در ديدگاهي كه خود دارد اعم از صحيح و يا نادرست وضعيت فعلي حاكم بر روابط ايران و آمريكا را به زيان دو ملت و منطقه مي‌داند.»

رييس جمهور سابق كشورمان، در ارزيابي نسبت به مسئله‌ صدور ويزا براي خود جهت سفر به آمريكا در شرايطي كه آمريكايي‌ها با صدور ويزا براي بسياري از چهره‌هاي سياسي و فرهنگي ايران مخالفت كرده‌اند، نيز اظهار داشت:« من از جانب پاره‌اي از معتبرترين مجامع جهت حضور در اين كشور دعوت شده بودم. كليساي جامع واشنگتن معتبرترين پايگاه مذهبي و ديني در كل آمريكاست و كشيش و تمامي اعضاي هيات مديره‌ي آنجا خواستار حضور من در آنجا بودند و بر اين اساس معتقدم آنها كاخ سفيد را تحت فشار قرار داده بودند.»

خاتمي با يادآوري اينكه در اين سفر دانشگاه هاروارد از من دعوت به عمل آورده بود، اضافه كرد:« بزرگ‌ترين مجمع مسلمانان آمريكا خواستار حضور من در جمع‌شان بودند اما من هيچ اصراري براي اين سفر نداشتم و حتي در 48 ساعت آخر عنوان كردم خوشحال مي‌شوم به من ويزا ندهند و من مقاله‌هايم را به مراكز ياد شده بفرستم اما دعوت‌كنندگان تلاش كردند و ويزاي من را گرفتند.»

خاتمي هم‌چنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر احتمال همكاري بين موسسه‌ وي و مركز كارتر، گفت:« در حال حاضر بناي ما همكاري با هيچ كس نيست. در حال حاضر از ژنو مي‌آيم و آخرين مراحل ثبت بنيادم انجام شد. اما بنيادم با همه‌ي مراكز و مجامعي كه براي صلح و حقيقت و نزديكي تمدن‌ها كار مي‌كنند و مقاصد سوء سياسي ندارند كار مي‌كند.»

وي هم‌چنين درباره‌ اظهارات اخير و موهنانه‌ي پاپ عليه پيامبر اعظم(ص) با بيان اين‌كه براي اظهارنظر دراين زمينه بايد اصل سخنان پاپ را مطالعه كند، اضافه كرد: آن‌چه نقل شده بسيار نادرست است و متعجبم از پاپ - به عنوان فردي كه انتظار داشتيم با توجه به نقشش تعصبات زيادي نداشته باشد - چنين اظهاراتي را مطرح مي‌كند.

رييس‌جمهور سابق كشورمان اين نوع اظهارنظرها را مخصوص انسان‌هاي كم اطلاع و متعصب ‌دانست و ادامه داد: تصور من از پاپ اين بود كه او فردي باسواد است. هم‌چنين انتظار داشتم متناسب با جايگاهش در رهبري كاتوليك‌هاي جهان سعه‌ي صدر داشته باشد، آن‌چه نقل شده خلاف اين را نشان مي‌دهد و اميدوارم بد نقل شده باشد.

وي با اشاره به بخش‌هايي از سخنان پاپ كه در نقل قول‌ها شنيده مبني بر اين‌كه از اسلام، خشونت و از مسيحيت رحمت و دموكراسي بيرون مي‌آيد، گفت: طي قرن‌هاي گذشته بارها به نام مسيحيت و مسيح جنايت‌هايي شكل گرفت اما ما هيچ‌گاه اين‌ها را به حساب مسيحيت نگذاشته و نمي‌گذاريم. در اسلام نيز اين‌قدر سعه‌ي صدر وجود داشته كه ما آن‌ها را به نام اسلام مي‌گذاريم و خشونت‌هايي را كه بعضا به اين دين نسبت مي‌دهند به نام آن‌ها نمي‌گذاريم.

رييس‌جمهور سابق كشورمان، با بيان اين‌كه يهوديت‌ستيزي در متن نظام‌هاي مدرن مسيحي درآمد، گفت: اين در حالي است كه اسلام همواره با يهوديان و مسيحيان همزيستي داشته و با اين كه به شدت دنياي اسلام و اعراب از سياست‌هاي اسرائيل خشمگين هستند اين خشم به رابطه‌ي آن‌ها با يهوديان سرايت نكرده است و حتي در ايران يهوديان نماينده دارند.

وي با بيان اين‌كه در طول تاريخ بارها به نام اسلام تسامح، صلح و آشتي بوده و به نام مسيحيت خشونت شكل گرفته اظهارات اخير پاپ را عالمانه ندانست و گفت: اين اظهارات متعصبانه مي‌تواند آثار بسيار بدي در روابط مسلمانان و مسيحيان داشته باشد و تهديد كننده‌ احساساتي باشد كه زيان‌هايي به بار بياورد كه آن وقت انساني مانند پاپ بايد مسووليت آن را بپذيرد اما من هنوز اميدوارم نقل قول غلط باشد و پاپ اين مساله را اصلاح كند تا سوء تفاهمي كه شكل گرفته جلويش گرفته شود.

خاتمي همچنين در پاسخ به سوالي نسبت به ارزيابي‌اش از طرح مجلس هفتم در تحقيق و تفحص از فعاليتهاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دوره‌ي وي با بيان اينكه از جزئيات اين طرح اطلاع ندارم، اظهار داشت: اگر مطالب اجمالي كه در باره اين طرح به من منتقل شده درست باشد كل نظام جمهوري اسلامي زير سوال مي‌رود و كل بخشهايي كه در عرصه‌ي فرهنگ تلاش مي‌كنند زير سوال مي‌رود.

وي با اشاره به كارهايي كه در آن دوره در زمينه‌ي مسائل فرهنگي و قرآني انجام شد، اضافه كرد: فكر مي‌كنم اين طرح فرصت مناسبي را ايجاد كرده تا برادر خوب و بزگوارم جناب آقاي مسجدجامعي كه از افتخارات دين، فرهنگ و جامعه‌ ما هستند و به لحاظ آن كه از بيت روحانيون هستند فردي متديني به شمار مي‌آيند و بهترين مشوق بسط و گسترش فرهنگ ديني در جامعه به حساب مي‌آيند زمينه‌اي را پيدا كند تا حقايق را بيان كند.

وي اضافه كرد: اين تحقيق و تفحصي كه من ديدم و به اطلاع من رسانده شده علاوه بر اينكه هيچ اعتباري به مجلس نمي‌دهد بلكه براي حيثيت مجلس نيز درست نيست و البته زمينه‌ي خوبي فراهم مي‌كند تا اصحاب فرهنگ و مسوولان اين حوزه بتوانند از كارهاي ارزنده‌اي كه انجام داده‌اند دفاع كنند.

وي با بيان اينكه معتقدم هيچ‌كس نمي‌تواند كار بدون عيب و نقص ارائه دهد، اضافه كرد: بي‌انصافي است كه خيلي از مواردي را كه عيب نيست عيب به حساب بياوريم و در مقابل آن هيچ حسن و خيري را در جاي ديگر نبينيم و اين كمال بي‌انصافي است كه اميدوارم گزارشي كه به من دادند غلط باشد. همچنين اميدوارم برادر خوب من در اين زمينه آنچه را انجام شده عرضه كنند تا مشخص شود آنچه درباره‌ي عملكرد اين وزارتخانه گفته شده صحيح است يا آنچه كه توضيح خواهد داده شد.

[ ] [ ] [ imenshayan ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب